Kancelaria parafialna

poniedziałek - piątek:

     godz. 15.30 - 16.30

     oraz dodatkowo

poniedziałek i piątek:

     godz. 18.00 - 19.00

23 XII - czwartek

   Ponad sto osób z gdyńskich ubogich rodzin spotkało się podczas wieczerzy wigilijnej organizowanej przez Dekanat Marynarki Wojennej. Dla zaproszonych gości kapelani przygotowali tradycyjne, świąteczne potrawy, było wspólne śpiewanie kolęd oraz łamanie opłatkiem. Kolacja wigilijna miała miejsce w budynku „Caritasu” przy parafii Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu. Środki finansowe na ten cel pochodzą ze sprzedaży szopek bożonarodzeniowych wykonanych w ubiegłym roku przez marynarzy. Organizację wieczerzy wigilijnej wspiera także fundusz z akcji charytatywnych Caritasu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, którego przedstawicielem w Gdyni jest Dekanat Marynarki Wojennej. W tym roku marynarze wykonali 10 szopek bożonarodzeniowych, które podczas zbliżających się Świąt ozdobią kościół garnizonowy oraz jednostki Marynarki Wojennej. Za rok, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia, będzie można je kupić i ten sposób wspomóc organizację przyszłorocznej kolacji wigilijnej dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób bezdomnych z Gdyni.

27 XI - sobota

   W Porcie Wojennym w Gdyni odbyła się uroczystość poświęcenia i nadania imienia okrętowi podwodnemu ORP „Kondor”, który Marynarka Wojenna RP otrzymała  od Marynarki Wojennej Królestwa Norwegii. Uroczystość poprzedzona była Mszą Świętą celebrowaną w Kościele Garnizonowym Marynarki Wojennej RP w Gdyni, której przewodniczył Kanclerz Kurii Polowej ks. kmdr dr Leon Szot. Po zakończeniu liturii przedstawiciele MW i zaproszeni goście złożyli kwiaty na płytach upamiętniających twórców Marynarki Wojennej. Ceremonii poświęcenia okrętu dokonali: J. E. ks. Biskup Polowy gen. bryg. Tadeusz Płoski, Ewangelicki Biskup Polowy ks. płk R. Borski oraz prawosławny dziekan MW ks. kmdr Anatol Szołomow. Biskup Polowy WP m.in.  powiedział : Jest to dzień szczególny, bo poprzedzający 86. rocznicę odtworzenia Polskiej Marynarki Wojennej. Dla mnie  osobiście /…/jeszcze z innego powodu. Otóż po raz pierwszy jako Biskup Polowy Wojska Polskiego staję wśród marynarzy, wśród stróżów Polskiego Morza. Dzień dzisiejszy jest niejako dniem moich zaślubin z polskim morzem i Marynarką Wojenną.

11 XI - czwartek

  W kościele garnizonowym odbyła się uroczysta Msza Święta z modlitwami ekumenicznymi w intencji Ojczyzny w rocznicę Święta Niepodległości. Po Mszy, złożono kwiaty na Płytach Twórców PMW na cmentarzu Marynarki Wojennej.

25 I - niedziela

   Odbywa się kolejny już koncert Kolęd , tym razem w wykonaniu Zespołu Klubu Marynarki Wojennej „Riviera”, Grupy wokalnej „Plac Grunwaldzki 1” oraz  dzieci z przedszkola Marynarki Wojennej. Charytatywny charakter koncertu przewidywał przekazanie złożonych ofiar na „ chleb dla ubogich”.

Dzisiaj jest

sobota,
13 kwietnia 2024

(104. dzień roku)

Święta

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Marcina I, papieża i męcz.

Msze Święte

poniedziałek - sobota:

     godz. 17.00

niedziela:

     godz.   9.30, 11.00, 19.30

Wyszukiwanie
Licznik
Liczba wyświetleń strony:
1854