Kancelaria parafialna

poniedziałek - piątek:

     godz. 15.30 - 16.30

     oraz dodatkowo

poniedziałek i piątek:

     godz. 18.00 - 19.00

1 XI - piątek

   W uroczystości 1 listopada na grobach wojennych i miejscach pamięci narodowej Marynarka Wojenna wystawiła posterunki honorowe, marynarze zapalili znicze i oddali cześć zmarłym bohaterom. Jednostki Marynarki Wojennej wystawiły posterunki honorowe na Cmentarzach Wojskowych w Gdyni-Redłowie oraz w Gdyni-Oksywiu. Uroczystości na cmentarzu wojennym w Gdyni-Redłowie rozpoczęły się o godz. 12.00, gdzie została odmówiona modlitwa za poległych i zmarłych. Marynarze wystawili wartę honorową przy mogiłach. Na pomniku głównym cmentarza wiązanki kwiatów złożyły m.in. władze miasta Gdyni, Dowództwo Marynarki Wojennej oraz delegacje jednostek Marynarki Wojennej. Także o godz. 12.00 rozpoczęły się uroczystości na cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu. Zainaugurowała je polowa Msza św., po której nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy pamięci pod pomnikiem głównym cmentarza oraz pod tablicami pamiątkowymi zasłużonych Admirałów Rzeczypospolitej Polskiej.

15 VIII - czwartek

   W Dniu Wojska Polskiego o godz. 8.00 na okrętach Marynarki Wojennej podniesiona została wielka gala banderowa. Godzinę później w Kościele Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu rozpoczęła się Msza św. z ekumeniczną modlitwą za marynarzy. Po zakończeniu liturgii marynarze przemieścili się na cmentarz Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów oraz wystawiono posterunki honorowe. O godzinie 12.00 na płycie Marynarza Polskiego oraz pod pomnikiem Żołnierzy AK i pomnikiem Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (skwer Kościuszki), w wojskowej asyście honorowej, wiązanki złożyli przedstawiciele Dowództwa Marynarki Wojennej. Po południu, o godz. 14.00, „Big Band" Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej z pokładu okrętu-muzeum ORP „Błyskawica" zagrał godzinny koncert.

15 IV - poniedziałek

   Tego dnia z polskimi marynarzami spotkał się naczelny kapelan Sił Zbrojnych Belgii ks. gen. Roger van den Bergen. Swój pobyt w Marynarce Wojennej rozpoczął on od wizyty w Akademii Marynarki Wojennej. Naczelny Kapelan Belgii spotkał się z kapelanem Akademii oraz rozmawiał ze studentami uczelni. W 3. Flotylli Okrętów w Gdyni ks. gen. Roger van den Bergen spotkał się z załogami okrętów i ich kapelanami. Rozmowy dotyczyły zadań i roli kapelanów w duszpasterstwie marynarzy, w ich specyficznej służbie na morzu. Wieczorem o godz. 19.15, ks. gen. Roger van den Bergen wziął udział w nabożeństwie w Kościele Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu. Następnego dnia Naczelny Kapelan Sił Zbrojnych Belgii spotkał się z dowódcą Marynarki Wojennej, admirałem floty Ryszardem Łukasikiem.

10 II - niedziela

   W ramach obchodów 82 - rocznicy Zaślubin Polski z morzem -  w puckiej farze pod przewodnictwem gdańskiego biskupa pomocniczego Zygmunta Pawłowicza odprawiona została Msza św.  w intencji ludzi morza. Z inicjatywy Stowarzyszenia, a głównie kpt. ż .w. prof. Daniela Dudy  w jej trakcie poświęcono obraz bł. ks. kmdr ppor. W. Miegonia oraz tablicę pamiątkową z urną zawierającą ziemię z jego domu rodzinnego z Samborca. Tym samym w puckiej farze, – pełniącej w latach dwudziestych ubiegłego wieku, funkcje kościoła garnizonowego MW – powstało kolejne miejsce kultu w miejscowości, tak mocno związanej z działalnością błogosławionego, niedawno wyniesionego na ołtarze.

19 I - sobota

   Orkiestra Reprezentacyjna i Zespół Estradowy Marynarki Wojennej "Flotylla" oraz Chór Towarzystwa Pomorsko-Kaszubskiego z Pierwoszyna wystąpili w tradycyjnym noworocznym koncercie kolęd. Artyści charytatywnie wsparli akcję "Chleb dla ubogich". Za zebrane pieniądze kupione zostały najpotrzebniejsze produkty żywnościowe dla ubogich z Trójmiasta. Muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej wykonali marszowe aranżacje popularnych kolęd staropolskich. W charytatywnym koncercie wystąpił także chór Towarzystwa Pomorsko-Kaszubskiego z Pierwoszyna. Artyści wystąpili w ludowych strojach kaszubskich i wykonali kolędy i pastorałki w języku kaszubskim.

Dzisiaj jest

sobota,
13 kwietnia 2024

(104. dzień roku)

Święta

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Marcina I, papieża i męcz.

Msze Święte

poniedziałek - sobota:

     godz. 17.00

niedziela:

     godz.   9.30, 11.00, 19.30

Wyszukiwanie
Licznik
Liczba wyświetleń strony:
1774