Kancelaria parafialna

poniedziałek - piątek:

     godz. 15.30 - 16.30

     oraz dodatkowo

poniedziałek i piątek:

     godz. 18.00 - 19.00

23 XII - sobota

 Owocny rok zamyka pierwsza oficjalna uroczysta Wigilia w odremontowanym budynku Caritasu usytuowanym w kompleksie probostwa garnizonowego. Uczestniczy w niej prawie 150 osób, w tym członkowie stowarzyszenia. „Załoga Pana Boga” kierowana przez p. Annę Szyjkowską, śpiewała kolędy dla zgromadzonych, a uroczystości otwarcia „Domu Dobrego Samarytanina” dokonuje osobiście żona Prezydenta Rzeczypospolitej pani Jolanta Kwaśniewska.

20 VI - czwartek

   Podczas obchodów Święta Bożego Ciała na odnowionym frontonie Kościoła Garnizonowego MW odsłonięto elewacyjny zegar słoneczny. Projektem oraz wykonawcą dzieła jest prof. Andrzej Dyjakowski z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku wraz z zespołem w składzie: Barbara Stępniewska-Patzer i Maja Dziewanowska-Dyjakowska. Fundatorami zegara i odnowionej elewacji są absolwenci (oficerowie) Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej z promocji 1968 roku. Wykonana elewacja z sgrafitto (technika drapania wielowarstwowych tynków) na frontonie Kościoła Garnizonowego na Oksywiu  nawiązuje do gdyńskiego modernizmu lat trzydziestych minionego wieku. Kolejny raz odbyła się procesja Bożego Ciała między zaprzyjaźnionymi parafiami na odcinku między Kościołem Garnizonowym, a kościołem pw. Św. Michała Archanioła. Zakłada się, że procesja Bożego Ciała będzie  rozpoczynać się raz w jednym, a kończyć w drugim kościele, a w następnym roku na odwrót.  Corocznie trwa swoista rywalizacja w przygotowaniu coraz piękniejszych ołtarzy.

20 IV - czwartek

   Z inicjatywy członków Stowarzyszenia i Dziekana MW w oksywskiej świątyni  można było zobaczyć w Wielki Czwartek,  koncertową wersję przedstawienia muzycznego „Jezus Christ Superstar”. Prawie półtoragodzinny występ artystów Teatru Muzycznego ściągnął niezliczone tłumy wiernych  i był największym przedstawieniem w historii kościoła garnizonowego spośród: koncertów kolęd lub pastorałek, arii operowych, gospel, soul oraz happeningów artystycznych. W koncercie usłyszano J. Michalskiego w roli Jezusa; T. Steciuka w partii Piłata oraz I. Bujniewicz w roli Marii Magdaleny. Reżyserem całości był M. Korwin  dyrektor wspomnianego teatru.  Całe przedsięwzięcie należy uznać za niezwykle pożądane i co ważne bardzo udane, zmuszające do głębokich refleksji związanych z nadchodzącym okresem Świąt Wielkiej Nocy.

12 III - niedziela

   Mszą św. i modlitwą  ekumeniczną w naszym kościele zainaugurowano obchody pierwszej rocznicy przystąpienia Polski do NATO. Marynarka Wojenna jest liderem w nawiązaniu pierwszych kontaktów partnerskich z nowym sojusznikiem. „Festyn Militarny” zorganizowany z tej okazji pozwolił mieszkańcom Trójmiasta bliżej poznać MW. Impreza cieszyła się dużą popularnością mieszkańców.

29 I - sobota

   III Koncert Kolęd, którego inicjatorami byli : Stowarzyszenie im. bł. ks. kmdr ppor. Władysława Miegonia, Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, Ośrodek i hospicjum dla osób nieuleczalnie chorych prowadzony przez ks. Arkadiusza Nowaka oraz Proboszcz naszej parafii. Występ uświetnił recital znanej piosenkarki Eleni, która wystąpiła w marynarskim mundurze. Dochód ze sprzedaży biletów i datki zebrane podczas koncertu w całości przeznaczono dla osób chorych na AIDS. I była to materialna odpowiedź organizatorów, na apel Jana Pawła II dotyczący okazywania  miłosierdzia drugiemu człowiekowi.

Dzisiaj jest

sobota,
13 kwietnia 2024

(104. dzień roku)

Święta

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Marcina I, papieża i męcz.

Msze Święte

poniedziałek - sobota:

     godz. 17.00

niedziela:

     godz.   9.30, 11.00, 19.30

Wyszukiwanie
Licznik
Liczba wyświetleń strony:
1823