3 XI - piątek

Z Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Gdyni przychodzi decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu przekazanego przez Stocznię MW pod budowę budynku probostwa parafii.

31 X - wtorek

W przededniu Wszystkich  Świętych Biskup Polowy WP gen. dyw. Sławoj Leszek Głódź w asyście licznie zebranych kapelanów, oficerów  i marynarzy dokonał poświęcenia cmentarza parafialnego.  Cmentarz został tym samym udostępniony do pochówków. Pierwszy pogrzeb na odtworzonym cmentarzu Marynarki Wojennej RP odbył się 3 listopada, a zmarły, to bosman sztabowy Antoni Smyk (1931.01.15 - 1995.10.27).

2 X - poniedziałek

Inauguracja nowego roku akademickiego w Akademii Marynarki Wojennej, poprzedzona Mszą Św. w kościele Garnizonowym w której licznie uczestniczyła kadra, nauczyciele akademiccy, podchorążowie i pracownicy wojska.

15 VII - sobota

Na zakończenie Jubileuszu 75-lecia powstania Lotnictwa  MW , po Mszy koncelebrowanej pod przewodnictwem Abp. Tadeusza Gocłowskiego Metropolity Gdańskiego w Farze Puckiej miała miejsce uroczystość poświęcenia i wręczenia sztandaru dla Brygady Lotnictwa Morskiego.

15 VI - czwartek

Procesja Bożego Ciała odbyła się po raz pierwszy na trasie : Kościół Garnizonowy - Kościół pw. św. Michała Archanioła z udziałem kompani i orkiestry Reprezentacyjnej MW oraz kadry, marynarzy i wiernych z parafii.

10 VI sobota - 12 VI poniedziałek

Gdynia gościła okręty 12. bander w ramach programu „Partnerstwo dla pokoju”. Mszę Św. dla załóg okrętów koncelebrował Biskup Polowy WP, a w modlitwie ekumenicznej uczestniczyli kapelani innych wyznań.

sobota,
13 kwietnia 2024

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wsp. św. Marcina I, papieża i męcz.

1918