Kancelaria parafialna

poniedziałek - piątek:

     godz. 15.30 - 16.30

     oraz dodatkowo

poniedziałek i piątek:

     godz. 18.00 - 19.00

1 XI - wtorek

   W tym dniu, Biskup Polowy WP dokonuje poświęcenia odtworzonego cmentarza wojskowego na Oksywiu, którego założycielem przed II wojną światową był ks. Władysław Miegoń. Pamiątką po tym wydarzeniu jest drewniany krzyż umieszczony w wyciętym dukcie leśnym „wychodzącym” swym prześwitem wprost na Zatokę Gdańską i  Helską Blizę. W pobliżu krzyża zostaje umieszczony Głaz Pamięci.

25 VI - sobota

   Na Okręcie Muzeum ORP „Błyskawica kmdr dr M. Próchniak dokonuje poświęcenia sztandarów: dla 1. Morskiego Pułku Strzelców w Gdyni oraz Składnicy Marynarki Wojennej.

19 VI - niedziela

   W Kościele Garnizonowym odbywa się Msza Św. w której bierze udział ambasador USA Nikolas Rey z małżonką oraz oficerowie i marynarze z krążownika USS „Gettysburg”.

6 VI poniedziałek - 10 VI piątek

   Do Portu Wojennego w Gdyni zawinęło 17. okrętów z 13. państw NATO w ramach „Partnerstwa dla Pokoju”  - ćwiczenie „Baltops - 94”.  W Kościele Garnizonowym odprawiono Mszę Św. „O pokój między narodami”. W modlitwie ekumenicznej uczestniczyli przedstawiciele załóg wyznania ewangelickiego: Szwecji, Danii, Norwegii i innych państw.

11 III - piątek

   Przysięga  marynarzy w Porcie Wojennym Gdynia odbywa się w okresie Wielkiego Postu i jest okazją do przeprowadzenia rekolekcji Wielkopostnych. Efektem tego jest prawie 80% udział młodego wojska w przystąpieniu do Eucharystii przed uroczystościami. Jednocześnie z uroczystościami, dokonano poświęcenia ORP „Piorun” i jego bandery. 

Dzisiaj jest

sobota,
13 kwietnia 2024

(104. dzień roku)

Święta

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Marcina I, papieża i męcz.

Msze Święte

poniedziałek - sobota:

     godz. 17.00

niedziela:

     godz.   9.30, 11.00, 19.30

Wyszukiwanie
Licznik
Liczba wyświetleń strony:
1942