II niedziela Wielkanocy - 7 IV 2024

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. W związku z Tygodniem Miłosierdzia podczas wieczornych Mszy św. będą zbierane ofiary na tace, które wesprą działalność naszego Garnizonowego Zespołu Caritas.

2. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. O tym, że ludzkie życie jest święte i należy mu się szacunek i cześć od początku, od poczęcia w łonie matki aż do końca w naturalnej śmierci, nieustannie przypomina Kościół w swoim nauczaniu. Jest to wołanie do ludzkich sumień o opamiętanie dla świata przesiąkniętego pogardą dla życia i cywilizacją śmierci.

4. W najbliższą niedzielę, 14 IV, na Msze o godz. 11.00 w szczególny sposób zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej, które w naszym kościele przygotowują się do I Komunii Świętej. Po zakończeniu liturgii odbędzie się comiesięczne spotkanie ich oraz ich rodziców.

5. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy - najważniejszych świąt chrześcijańskich. Wszystkim parafianom i sympatykom naszego wojskowego duszpasterstwa, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

6. W minionym tygodniu w naszym kościele pożegnaliśmy + Hankę Teklę Solecką z domu Drobot lat 88. Jej osobę, a także naszych bliskich zmarłych z wielką ufnością polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Jest organizowany wyjazd do Warszawy na Narodowy Marsz Życia w niedzielę, 14 kwietnia. Marsz rozpoczyna się na Placu Zamkowym o godz. 12.30. Autokar wyjeżdża z Wejherowa ok. godz. 5.30. Prawdopodobne miejsca zatrzymań to Reda, Rumia, Gdynia, Gdańsk, zależnie od tego ilu będzie chętnych, aby wsiąść w danym miejscu. Powrót zaraz po manifestacji. Koszt przejazdu w obie strony to 90 złotych, młodzież do 30 lat 60 złotych, do zapłaty w autobusie.

Koordynator: Jan Klawiter

tel. 601-638-283

Rok duszpasterski 2023 / 2024

sobota,
13 kwietnia 2024

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wsp. św. Marcina I, papieża i męcz.