16 XII - piątek
W odpowiedzi na apel kapelana Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Bagram, ks. kmdr ppor. Jana Zapotocznego w jednostkach Marynarki Wojennej w Gdyni oraz w Kościele Garnizonowym na Oksywiu od początku Adwentu zostały wystawione skarbonki. Do nich marynarze składają ofiary z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci z sierocińca w Chirikarze w Afganistanie. Zebrane do tej pory ofiary marynarskie zostały zamienione na ciepłe kurtki i słodycze, które jako część większego ładunku darów z „CARITAS” Ordynariatu Polowego, zostały przetransportowane do Pakistanu i Afganistanu. Dary te w imieniu Biskupa Polowego WP przekazał ks. prałat kmdr Bogusław Wrona, Dziekan Marynarki Wojennej RP. Ksiądz dziekan będąc uczestnikiem delegacji MON z generałem Henrykiem Tacikiem na czele, celebrował Mszę Świętą i dzielił się opłatkiem z żołnierzami z PKW w Bagram i w Kaszmirze. Saperzy z Bagram ofiarowali do kościoła marynarskiego krzyż wykonany z odłamków min i bomb wydobytych przez nich z ziemi afgańskiej. Zostanie on w czasie „Pasterki” postawiony na ołtarzu pod obrazem błogosławionego ks. kmdr ppor. Władysława Miegonia w Kościele Garnizonowym w Gdyni Oksywiu, jako symbol ofiary polskich żołnierzy i marynarzy.
3 XII - sobota
W Warszawie Dowódca Marynarki Wojennej admirał floty Roman Krzyżelewski uczestniczył w uroczystościach upamiętniających Flotylle Rzeczne Polskiej Marynarki Wojennej. W ramach wydarzenia odsłonięto tablicę pamiątkową, celebrowano Msze św. oraz otwarto wystawę historyczną poświęconą dziejom polskiej floty rzecznej. Główna część uroczystości miała miejsce w kościele pw. św. Katarzyny na Służewie. O godz. 16.00 dziekan Marynarki Wojennej ks. prałat kmdr Bogusław Wrona odprawił Msze św. w wojskowej asyście honorowej z udziałem Orkiestry Reprezentacyjne Marynarki Wojennej. O godz. 17.00 odbyła się ceremonia odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej marynarzy flotylli rzecznych ufundowanej przez redaktora Janusz Połecia oraz Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. W uroczystościach oprócz Dowódcy Marynarki Wojennej uczestniczył minister Andrzej Przewoźnik - Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, admirał floty Ryszard Łukasik - Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i gen. prof. Stranisław Koziej - Podsekretarz Stanu w MON ds. Polityki Obronnej. Wcześniej w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego dyrektor Muzeum Marynarki Wojennej kmdr por. Sławomir Kudela otworzył wystawę poświęconą Flotyllom Rzecznym Polskiej Marynarki Wojennej w II RP.
27 XI - niedziela
W kościele Garnizonowym rozpoczęły się dwudniowe uroczystości 87. rocznicy odtworzenia Marynarki Wojennej RP i Święta Podchorążego. Biskup Polowy WP gen. bryg. Tadeusz Płoski celebrował Mszę św. podczas której poświęcił kolejne, nowe witraże. W uroczystościach uczestniczyli pracownicy i kadra MW z jej dowódcą adm. floty Romanem Krzyżelewskim oraz podchorążowie i kadra Akademii Marynarki Wojennej z kadm. prof. Zygmuntem Kitowskim na czele. Gościem honorowym uroczystości był Horacy Unrug, syn bohaterskiego obrońcy Helu i współtwórcy PMW wadm. Józefa Unruga. Główne celebracje rocznicowe miały miejsce o godz. 12.00 na skwerze Kościuszki w Gdyni. Marynarze wystawili posterunki honorowe przy Płycie Marynarza Polskiego gdzie w asyście Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej odbyła się ceremonia złożenia kwiatów. Uroczystość zakończyła defilada.
19 V - czwartek
Uroczyste powitanie w parafii wojskowej, przez licznie zgromadzonych wiernych, obrazu Jezusa Miłosiernego peregrynującego po parafiach Ordynariatu polowego WP. Po wprowadzeniu obrazu do marynarskiej świątyni, wszyscy wierni uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył ks. infułat Stanisław Bogdanowicz, proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Ta doniosła uroczystość rozpoczęła rekolekcje wielkopostne w parafii garnizonowej Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Rekolekcje dla marynarskiej braci prowadził ks. Rafał Nowicki - kapelan Stella Maris w Gdańsku oraz ks. kmdr por. Jan Maliszewski.
30 I - niedziela
W kościele garnizonowym odbył się 8. Koncert Kolęd. Na repertuar składały się: występ Orkiestry Reprezentacyjnej MW z solistami E. Jurczyk i A. Majkowskim oraz dzieci z ogniska muzycznego „Presto” działającego przy Klubie Garnizonowym w Babich Dołach. Koncert, kolejny raz wsparł akcję „Chleb dla ubogich”. Dokonano też licytacji szopek wykonanych przez marynarzy, a całość uzyskanych pieniędzy przeznaczono na pomoc najuboższym, poszkodowanym w wyniku fali tsunami w Azji Południowo-Wschodniej.