29 VI - niedziela

Jedną z form rozwoju kultu i dotarcia z postacią błogosławionego ks. kmdr ppor. Władysława Miegonia do rodaków za granicą była, celebrowana  przez Biskupa Polowego WP Msza Świętą  na okrętach: fregacie rakietowej ORP „Generał T. Kościuszko” oraz niszczycielu rakietowym ORP „Warszawa” w święto Marynarki Wojennej RP w Porcie Wojennym Gdynia. Ta niecodzienna modlitwa  odbyła się w intencji zgromadzonych uczestników: III Światowego Zjazdu Marynarzy (przybyłych z Kanady, Francji, Belgii, Danii. Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych i innych krajów), admiralicji oraz przyjaciół Marynarki Wojennej (w tym z szkoły im. Błogosławionego ks. kmdr Władysłwa Miegonia ze Strzebielina Morskiego). Msza, była okazją  do wręczenia zasłużonym dla dekanatu i gdyńskiej parafii wyróżnień stowarzyszenia. W imieniu  Stowarzyszenia, kmdr R. Rychter (wieloletni członek Rady Duszpasterskiej przy Ordynariacie Polowym WP), wręczył Statuetki Błogosławionego i okolicznościowe dyplomy szczególnie zasłużonym w dziele propagowania postaci i idei ks. W. Miegonia. I tak statuetki wręczono: wspomnianemu gimnazjum ze Strzebielina Morskiego (nr 8), Brygadzie Lotnictwa MW (nr 10) oraz indywidualną Biskupowi Polowemu WP (już wcześniej przyznaną z nr 1).

Warto przy okazji odnotować, że były to już statuetki z kolejno przyznanymi numerami. Poprzednie z stosownym dyplomem i adnotacją „za propagowanie dzieła duchowego i osoby błogosławionego ks. kmdr. ppor. Władysława Miegonia od Stowarzyszenia „Pro Mari et Fide” im. Bł. ks. kmdr ppor. W. Miegonia” otrzymali: Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte (statuetka nr 5), Dyrekcja i Pracownicy Stoczni Marynarki Wojennej (nr 4), Arcybiskup Metropolita Gdański ks. Tadeusz Gocłowski (nr 3), Pani Maria Felicja Pitułko (nr 7), Rektor i  Katolicki Uniwersytet Lubelski (nr 9), Dowódca Marynarki Wojennej RP Admirał Floty Ryszard Łukasik (nr 2), Pan Leszek Kuchnowski (nr 6), Brygada Lotnictwa MW (nr 10).

19 I - niedziela

Orkiestra MW, jej soliści oraz zespół wokalno-instrumentalny „Zayazd” wystąpili w oksywskiej świątyni w koncercie noworocznym. Artyści wystąpili  charytatywnie włączając się w akcję „Chleb dla ubogich”. Koncert cieszył się dużą popularnością, a uzyskane datki zostały przeznaczone na Wigilię dla ubogich. Muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej pod batutą por. mar. Macieja Budzińskiego wykonali marszowe aranżacje popularnych kolęd i pastorałek oraz światowych utworów świątecznych w wersjach instrumentalnych i wokalnych. Dziesięć utworów wykonała Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej a osiem utworów grupa „Zayazd” z Gdańska. Kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus Malusieńki”, „Oj Maluśki” i „Bóg się rodzi” wykonali soliści Orkiestry MW - bsm sztab. Dariusz Burak i bsm sztab. Andrzej Majkowski.