28 XI - środa

Uchwałą Rady miasta Gdyni: ulicy nr 1199 ( łączącej ul. Dickmana z ul. Muchowskiego na Oksywiu ) nadano nazwę ul. Bł. ks. kmdr ppor. Władysława Miegonia. Była to odpowiedź na zgłoszony przez Stowarzyszenie wniosek o nadaniu jednej z ulic miana naszego błogosławionego. Ulica łączy Cmentarz Marynarki Wojennej z ulicą Admirała Dickmana.

17 V - czwartek

Zostaje wdrożona w życie, podjęta decyzja przez dyrektorkę gimnazjum panią mgr Jadwigę Kreft i jej zastępcę panią mgr Elżbietę Górską, a także Prezesa Polskiego Towarzystwa Nautologicznego i młodzież, o przyjęciu przez gimnazjum, imienia ks. kmdr ppor. W. Miegonia w Strzebielinie . Przepiękna uroczystość celebrowana przez Metropolitę gdańskiego ks. arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, gdzie licznie zebrani przedstawiciele władz centralnych, wojewódzkich i regionalnych oraz młodzież, przy udziale Orkiestry oraz Kompani Honorowej MW wysłuchali homilii Arcybiskupa na temat dokonań błogosławionego zakończyła się  poświęceniem i  wręczeniem sztandaru  na który uczniowie złożyli ślubowanie oraz odsłonięciem tablic pamiątkowych. Do dziś pielęgnowana jest pamięć o błogosławionym /Dzień święta szkoły/; organizowane są konkursy wiedzy o patronie,  wycieczki do miejsc z nim związanych i powstała Izba Pamięci. Młodzież pięknie kultywuje  zarówno postać jak i przesłanie bł. ks. Władysława Miegonia. Jest to pierwsza szkoła w Polsce, która przyjęła imię marynarza wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II. Ideę kultu rozwija miejscowy proboszcz ks. Zbigniew. Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Nautologicznego, zostaje stworzone miejsce kultu błogosławionego: umieszczono obraz, wmurowano tablicę informacyjną i urnę z ziemią z rodzinnej wioski bł. ks. Miegonia, a kontradmirał Zbigniewa Badeński przekazał swój kordzik absolwenta jako wotum dla tego miejsca.

18 III - niedziela

W naszej parafii, w podzięce Janowi Pawłowi II za powołanie Ordynariatu Polowego ( 10-lecie ), wystąpił zespół „Spirituals Singers Band” oraz artyści scen Wrocławskich z koncertem pieśni patriotycznych i religijnych. Koncert cieszył się dużą popularnością i uznaniem wiernych  tego gatunku muzyki.

9 II piątek - 10 II sobota

Z okazji 81 rocznicy „Zaślubin Polski z Morzem” odbyła się konferencja  zorganizowana przez Urząd miasta Puck, Polskie Towarzystwo Nautologiczne i Stowarzyszenia „Pro Mari et Fide” działające przy parafii wojskowej pw. Matki Boskiej Częstochowskiej  na Oksywiu. Referaty wygłosili m.in.: prof. dr hab. A. Groth – Społeczność miasta Puck 1920-1939; dr R. Mielczarek – Port wojenny w Pucku 1920 – 1922; kpt. ż. w. prof. D. Duda – Puck jako ośrodek ratownictwa morskiego w latach 1920-1928; kmdr por. dr B. Zalewski – Puck w systemie obrony wybrzeża w latach 1920 – 1939; kmdr prof. dr hab. L. Piaseczny – Cele i kierunki działania Stowarzyszenia im. ks. kmdr ppor. Władysława Miegonia; kmdr por. dr D. Nawrot – Ks. kmdr ppor. Władysław Miegoń, jego działalność wychowawcza w Marynarce  Wojennej w latach 1919 – 1939; kmdr ppor. dr Z. Jaworski  - Błogosławiony ks. kmdr ppor. Władysław Miegoń, Patron Wojska Polskiego; prof. dr hab. J. Bożyszkowski - Trójca sąsiadów Alojzy Budzisz, ks. kapelan MW Władysław  Miegoń, Alfred Świerkosz u Sióstr Elżbietanek w Pucku.

Współdziałając z naszą parafią i Stowarzyszeniem, pucki oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego ufundował tablicę pamiątkową, którą wmurowano na budynku dawnego klasztoru Sióstr Elżbietanek. Godną oprawę poświęcenia i odsłonięcia wspomnianej tablicy zapewnił udział w uroczystościach m.in. Ministra Obrony Narodowej Bronisława Komorowskiego, pomocniczego biskupa gdańskiego ks. Zygmunta Pawłowicza, Dowódcy Marynarki Wojennej, Prezesa Stowarzyszenia „Pro Mari et Fide”, prezesów regionalnych stowarzyszeń i organizacji oraz miejscowych władz z burmistrzem na czele.

28 I - niedziela

Obyczaj staje się tradycją i zgodnie z nią odbył się kolejny,  IV Koncert Kolęd w naszym kościele. W podzięce Bogu i Janowi Pawłowi II za Dziesięciolecie przywrócenia Ordynariatu Polowego WP ( 21 stycznia 1991 roku ). Koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej MW pod dyrekcją Macieja Budzińskiego wzbogacili swoimi wystąpieniami soliści: Beata Zarzecka, Dariusz Wójcik i Jacek Szymański. Także i ten koncert miał charakter charytatywny, a zebrane środki przeznaczono na „chleb dla ubogich”.