Kancelaria parafialna

poniedziałek - piątek:

     godz. 15.30 - 16.30

     oraz dodatkowo

poniedziałek i piątek:

     godz. 18.00 - 19.00

8 VII poniedziałek - 9 VII wtorek

   Przyjęto aktem notarialnym od Stoczni MW dwie działki zabudowane budynkiem przewidywanym na plebanię i budynkiem planowanym na garaże. Jednocześnie rozpoczęto prace związane z wytyczeniem granic i ogrodzeniem Kościoła garnizonowego.  Dwa tygodnie później  Parafia otrzymała decyzję Urzędu Miasta na budowę plebani i prace rozpoczęto.

14 IV - niedziela

   Z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia, Gdyńska i Gdańska Rodzina Katyńska, na terenie Cmentarza Obrońców Wybrzeża w Gdyni Redłowie zorganizowały w naszej parafii uroczystości z tym związane. Z licznym udziałem wiernych w marynarskich mundurach, Orkiestry MW oraz Kompani Reprezentacyjnej MW. Wiceadmirał Ryszard Łukasik udekorował pomnik wstęgą Krzyża Srebrnego Orderu Virtuti Militari. Apel Poległych i salwa honorowa zakończyły tę część uroczystości. Następnie odbyła się Msza Święta Polowa koncelebrowana przez Abp Tadeusza Gocłowskiego z udziałem Dziekana MW ks. kmdr Mariana Próchniaka i innych kapelanów.  

8 III - piątek

   Swój srebrny jubileusz istnienia, obchodziła 3. Flotylla Okrętów. Z tej okazji kadra i marynarze zamówili i uczestniczyli we Mszy Św. dziękczynnej za lata szczęśliwej służby.

10 II - sobota

   Powrót ORP „Iskra”  z rejsu dookoła świata, który  był związany z 70. urodzinami Gdyni.  To jedyny taki rejs w historii Marynarki Wojennej RP. Okręt z Gdyni wyszedł 18.04.1995 roku, i w  tym czasie przebył prawie 38 tys. Mm, z czego na żaglach prawie 2/3 drogi. Rejs trwał 300 dni, w tym na morzu załoga spędziła ponad 251 dni. Wśród załogi jako wykładowcy płynęły też dwie kobiety, które dzielnie zniosły potężne sztormy, opłynięcie Hornu, Wigilię i Nowy Rok na morzu i godnie reprezentowały Polską banderę podczas wizyt w egzotycznych portach.  W powitaniu okrętu przy Skwerze Kościuszki w Gdyni uczestniczył proboszcz naszej parafii ks. kmdr Marian Próchniak, który odmówił dziękczynną m modlitwę za szczęśliwy powrót i opłynięcie Kuli Ziemskiej.

Dzisiaj jest

sobota,
13 kwietnia 2024

(104. dzień roku)

Święta

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Marcina I, papieża i męcz.

Msze Święte

poniedziałek - sobota:

     godz. 17.00

niedziela:

     godz.   9.30, 11.00, 19.30

Wyszukiwanie
Licznik
Liczba wyświetleń strony:
1833