27 IX - niedziela

W związku z rozpoczęciem obchodów 70. rocznicy  powstania Akademii Marynarki Wojennej, na Okręcie - Muzeum ORP „Błyskawica” została odprawiona uroczysta Msza Św. której przewodniczył metropolita gdański abp. Tadeusz Gocłowski. Po jej zakończeniu odbyła się uroczystość promocji na pierwszy stopień oficerski absolwentów AMW. Dokonał jej dowódca MW RP, admirał Romuald Andrzej Waga.

15 IX - wtorek

W porcie wojennym na Oksywiu nastąpił chrzest oraz poświęcenie bandery, proporca i okrętu ORP "Orkan" . W uroczystościach  uczestniczą kadra dowódcza MW RP oraz Minister Obrony Narodowej Janusz Onyszkiewicz i Biskup Polowy gen. bryg. Sławoj Leszek Głódź.

28 II - piątek

Biskup Polowy mianuje ks. kpt. Józefa Kubalewskiego duszpasterzem akademickim w Akademii Marynarki Wojennej, który jednocześnie jest proboszczem cywilno-wojskowej parafii pw. św. Jerzego w Sopocie. W kolejnych latach (1993 -1996) jego obowiązki w AMW przejmuje ks. kmdr ppor. Leon Szot. Przed Wielkim Postem, kościół wzbogaca się o nowo zakupione stacje  Drogi Krzyżowej.

19 I - niedziela

Następuje uroczystego erygowania Dekanatu Marynarki Wojennej, którego dokonuje Biskup Polowy WP Sławoj Leszek Głódź w przywróconym kultowi bożemu, wojskowym kościele garnizonowym.  Zamknięty zostaje krąg wydarzeń w których świątynia - która wyrosła z potrzeb duchowych  ludzi w marynarskich mundurach  i ich rodzin - wybudowana przez księdza Władysława Miegonia, ponownie staje się kościołem garnizonowym MW.

Piątek, III Tydzień Wielkanocny