Ogłoszenia - XX niedziela zwykła

- 18 VIII 2019 -

1.   W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W czwartek, 22 VIII, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2.   W piątek, 23 VIII, w kolejną 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

3.   W poniedziałek, 26 VIII, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

W związku z powyższym w najbliższą niedzielę, 25 VIII, będziemy przeżywali naszą parafialną uroczystość patronalną. Główna odpustowa Msza św. w kościele o godz. 11.00 sprawowana w intencji całej wspólnoty parafialnej oraz wszystkich współtworzących gdyński garnizon, emerytów wojskowych i ich rodzin. Będzie jej przewodniczył Zastępca Biskupa Polowego WP - Wikariusz Generalny Ordynariatu Polowego WP, ks. kan. płk Bogdan Radziszewski.

Przed rozpoczęciem odpustowej Eucharystii nastąpi odsłonięcie w kościele medalionu upamiętniającego jubileusz 100-lecia utworzenia Biskupstwa Polowego w Polsce. Natomiast bezpośrednio po zakończeniu Liturgii będzie miał miejsce krótki koncert kameralny nawiązujący do roku 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów Teatru Otwartego z Gdańska.

4.   Dziś, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek w ramach działalności Garnizonowego Zespołu Caritas. Serdeczna zachęta i wielkie Bóg zapłać, za wsparcie naszych działań charytatywnych zarówno dziś, jak i za ofiary składane do skarbony zawieszonej z tyłu kościoła.

5.   Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego oraz bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

6.   W minionym tygodniu w naszym kościele pożegnaliśmy + Małgorzatę Agnieszkę Wieczorek z domu Pudlik lat 58. Jej osobę, a także naszych bliskich zmarłych z wielką ufnością polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

niedziela,
18 sierpnia 2019