Ogłoszenia - II niedziela w ciągu roku

- 20 I 2018 -

1.   Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w najbliższy piątek, w święto Nawrócenia św. Pawła, prosimy dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. Niech ta modlitwa będzie naszym skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

2.   Jutro, 21 I, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 I - Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych seniorach i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana w ich intencji Komunia św. i serdeczna, życzliwa pamięć.

3.   We wtorek, 22 I, na Gdyńskim Oksywiu odbędą się obchody 156. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 1863 roku. O godz. 12.00 na cmentarzu parafii pw. św. Michała Archanioła przy ul. Arciszewskich będzie miała miejsce uroczystość w ceremoniale wojskowym złożenia kwiatów oraz modlitwa przy grobie ks. Antoniego Muchowskiego, proboszcza oksywskiego w latach 1892 - 1915, powstańca styczniowego i syberyjskiego zesłańca.

4.   W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

5.   Za tydzień w niedzielę, 27 I, na Msze św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców młodzieży III klas gimnazjalnych z parafii wojskowej. Po jej zakończeniu odbędzie się spotkanie związane z przygotowaniem do bierzmowania ich dzieci.

6.   W naszej wojskowej parafii w najbliższą środę zakończą się odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. W tym tygodniu księża kapelani odwiedzą wiernych zamieszkujących w różnych punktach Gdyni i jej okolic według grafiku podanego na parafialnej stronie internetowej. Gdyby ktoś chciał jeszcze zaprosić księdza na kolędę, gdyż był nieobecny w wyznaczony terminie prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.

7.   Dziś przed kościołem odbywa się comiesięczna zbiórka ofiar do puszek w ramach działalności Garnizonowego Zespołu Caritas. Serdeczna zachęta i wielkie Bóg zapłać, za wsparcie naszych działań charytatywnych zarówno dziś, jak i za ofiary składane do skarbony zawieszonej z tyłu kościoła.

8.   W minionym tygodniu w naszym kościele pożegnaliśmy:

+ Jolantę Annę Płużyczka z domu Jabłońską lat 85,

+ Wandę Teresę Zarówne z domu Fuchs lat 78,

+ Alfreda Gerarda Szwemin lat 74.

Ich osoby, a także tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, jak również naszych bliskich zmarłych z wielką ufnością polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

wtorek,
22 stycznia 2019

Wtorek, II Tydzień zwykły