Ogłoszenia - XXXI niedziela zwykła

- 11 XI 2018 -

1.   Przypadające dziś święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

Głównym akcentem gdyńskich obchodów narodowego święta jest dzisiejsza Wielka Parada Niepodległości. Rozpocznie się ona o godz. 12.00. Przejdzie trasą od ul. Starowiejskiej, następnie ul. 10 Lutego aż pod Pomnik Polski Morskiej na Skwerze Kościuszki, gdzie około godz. 12.45 odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta, przedstawicieli Marynarki Wojennej oraz delegacji organizacji społecznych.

2.   Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele jeszcze przez dwie listopadowe soboty, podczas wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 i następującej po niej modlitwie różańcowej będziemy wspominać i polecać Bogu naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii kościoła.

3.   Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu.

4.   Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 XI, czyli w najbliższy piątek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

5.   Za tydzień w niedzielę, 18 XI, na Msze św. o godz. 11.00 zapraszamy uczniów klas III podstawówki, którzy w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się comiesięczne spotkanie ich rodziców.

6.   Z okazji jubileuszu 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej RP nasza parafia postanowiła wykonać dwie pamiątkowe tablice. Będą one trwałym upamiętnieniem wspomnianej, okrągłej rocznicy powołania do istnienia  w 1918 roku morskiego, zbrojnego ramienia Rzeczypospolitej. Tablice zostaną umieszczone w naszej garnizonowej świątyni oraz na frontonie dawnego budynku Dowództwa MW. Ich odsłonięcie jest planowane na czas głównych, gdyńskich, jubileuszowych uroczystości w dniach 27 i 28 XI. Koszt wspomnianego przedsięwzięcia wynosi 14.000 zł. Do jego sfinalizowania brakuje nam 3.670 zł. Dziękując za dzisiejsze ofiary złożone na tacę lub wpłacone w minionym  tygodniu na parafialne konto na ten cel zwracamy się  ponownie z prośbą  o dołączenie do grona szczególnych ofiarodawców, dzięki którym zdołamy zgromadzić środki finansowe na pokrycie kosztu wykonania  wspomnianych, pamiątkowych tablic. Na stoliku za ławkami są wyłożone kartki z informacją w tej sprawie.

7.   W minionym tygodniu w naszym kościele pożegnaliśmy:

+ Ewę Jankowską z domu Romaszkiewicz, lat 65;

+ ppłk. Kazimierza Korneliusza Klukowskiego, lat 85.

Ich osoby, a także naszych bliskich zmarłych z wielką ufnością polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

sobota,
17 listopada 2018