Kancelaria parafialna

poniedziałek - piątek:

     godz. 15.30 - 16.30

     oraz dodatkowo

poniedziałek i piątek:

     godz. 18.00 - 19.00

 II niedziela Wielkiego Postu - 25 II 2024

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Druga niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Ad Gentes i jest poświęcona modlitwie i postnym wyrzeczeniom za misje i misjonarzy. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Dziś w kościołach i kaplicach w całym kraju zbieramy datki do puszek na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych realizowanych w 99 krajach świata na 5 kontynentach, gdzie Dobrą Nowinę głosi 1743 polskich misjonarek i misjonarzy.

   W minionym roku 2023 Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wsparło finansowo realizację zgłoszonych przez nich 128 projektów. Na ten cel łącznie przeznaczono 127.650,00 euro. Wpłynęło 76 projekty ewangelizacyjne, 22 charytatywnych, 11 medycznych i 19 edukacyjnych. Projekty te są konkretną formą rozwiązywania prozaicznych, codziennych problemów na placówkach misyjnych. Bądźmy zatem wraz z naszymi misjonarzami tymi, którzy czyniąc dobro w świecie, są siewcami jakże potrzebnej nadziei, zwłaszcza w dzisiejszej dobie. Niech świadomość, że z misjonarzami budujemy Kościół towarzyszy naszym modlitwom i wysiłkom.  Za wszystkie ofiary złożone dziś po Mszy św. do puszek na Dzieło "Ad Gentes" serdeczne Bóg zapłać.

3W najbliższą piątek, 1 III, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

4W tym tygodniu w naszym kościele rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Ich szczegółowy plan przedstawia się następująco:

   W pierwszy piątek, 1 III, o godz. 17.00 Msza św. z inauguracyjną nauką rekolekcyjną, a następnie o godz. 18.00 rekolekcyjna droga krzyżowa oraz druga Msza św. z nauką o godz. 19.30.

   W pierwszą sobotę, 2 III, przed południem Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 9.30 i 11.00. Po południu Msza św. z nauką o godz. 17.00. Dodatkowa okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 16.00 - 17.00. W czasie adoracji o godz. 16.30 wspólna modlitwa różańcowa.

   W niedzielę, 3 III, porządek rekolekcyjny jak w każdą wielkopostną niedzielę, czyli Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.30, 11.00 i 19.30 oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 10.30. Dodatkowa okazja do osobistej modlitwy oraz skorzystania z sakramentu pokuty w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 15.00 - 19.30, którą rozpocznie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

   Tegorocznym rekolekcjom będzie przewodniczył, ks. mjr Dariusz Kamiński, proboszcz parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Marcina w Koszalinie. Ten szczególny czas wsłuchiwania się w Słowo Boże i przemiany naszych serc już dziś polecam modlitewnej pamięci wszystkich wiernych.

5. W pierwszy piątek, 1 III, w dniu rozpoczęcia naszych rekolekcji szczególna okazja do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 16.30.  Tego dnia po wieczornej Eucharystii i Drodze Krzyżowej odbędzie się kolejne z comiesięcznych spotkań dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św.

6. Za tydzień w niedzielę, 3 III, na Mszy św. o godz. 11.00 spotykają się uczniowie I klas szkół średnich z parafii wojskowej. Po zakończeniu wspomnianej Eucharystii odbędzie się niedzielna katecheza sakramentalna w ramach ich przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Natomiast dzień wcześniej, tj. w sobotę, 2 III, na wieczorną Msze o godz. 17.00 zapraszamy rodziców kandydatów. Po zakończeniu liturgii będzie miało miejsce ich ostatnie spotkanie przed bierzmowaniem ich dzieci.

7W minionym tygodniu w naszym kościele pożegnaliśmy: + Halinę Zapalską z domu Pietraszyk lat 78, + chor. Eugeniusza Mariana Wittmanna lat 76, + kmdr. ppor. Józefa Kosińskiego lat 75, + st. chor. sztab. Jarosława Lechniuka lat 58, + Janinę Rewkowską - Finkę z domu Osos lat 81. Ich osoby, a także naszych bliskich zmarłych z wielką ufnością polećmy MiłosierdziuBożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rok duszpasterski 2023 / 2024

Dzisiaj jest

piątek,
01 marca 2024

(61. dzień roku)

Święta

Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Msze Święte

poniedziałek - sobota:

     godz. 17.00

niedziela:

     godz.   9.30, 11.00, 19.30

Wyszukiwanie
Licznik
Liczba wyświetleń strony:
103785