Ogłoszenia - III niedziela Wielkiego Postu

- 24 III 2019 -

1.   Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2.   Jutro ostatni dzień naszych tegorocznych, wielkopostnych rekolekcji parafialnych, a zarazem uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po południu Msze św. z naukami o godz. 15.30 i 17.00. Pomiędzy nimi będzie trwała adoracja eucharystyczna.Na zakończenie o godz. 19.30 wieczorna msza św. z ostatnią nauką rekolekcyjną.

3.   W najbliższy piątek, 29 III, w trakcie Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się obrzęd udzielenia sakramentu bierzmowania dla młodzieży gimnazjalnej klas III z parafii wojskowej. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli J.E. Ks. Biskup Józef Guzdek, Ordynariusz Polowy WP, który z tej okazji będzie gościł w gdyńskim garnizonie. Zapraszamy na Eucharystię sprawowaną przez Księdza Biskupa o godz. 17.00. Grupę kandydatów do bierzmowania, polecamy modlitewnej pamięci wszystkich wiernych. W związku z bierzmowaniem piątkowa droga krzyżowa rozpocznie się nie o godz. 17.30 lecz godz. 18.00.

4.   Dziś przed kościołem odbywa się comiesięczna zbiórka ofiar do puszek w ramach działalności naszego Garnizonowego Zespołu Caritas. Serdeczna zachęta i wielkie podziękowanie, za wsparcie naszych działań charytatywnych zarówno dziś, jak i za ofiary składane do skarbony zawieszonej z tyłu kościoła.

5.   W ubiegłą niedzielę podczas kwesty do puszek na dzieło "Ad Gentes" wspierające działalność polskich misjonarzy zebraliśmy 441 zł. Raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać za złożone wówczas ofiary.

6.   W przyszła niedzielę w ramach ogólnopolskiej  inicjatywy Kolegium Dziekanów Korpusu Szeregowych Zawodowych przy kościołach garnizonowych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz wsparcia leczenia st. szer. Michała Kamzelskiego z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, który zmaga się z neurologiczną chorobą jaką jest Stwardnienie Zanikowe Boczne. Wspomniana akcja obejmie również naszą placówkę duszpasterską.

7.   Trwa akcja naszego Zespołu Caritas „Opatrunek na ratunek”, czyli zbiórka środków opatrunkowych dla misyjnych szpitali w krajach afrykańskich zorganizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Jak można pomóc?  Przynosząc do nas bandaże (czy to dziane, czy elastyczne), gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, watę, a nawet igły i strzykawki. Rzeczy te można nabyć w każdej aptece. Wymienione środki opatrunkowe należy dostarczać do kościoła garnizonowego przy okazji przybycia na Msze św., składając je do kosza przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego w terminie do niedzieli, 14 IV, włącznie.

niedziela,
24 marca 2019